O víkendu 9.-10. 12. najdete Mankai stánek ve vyhřívaném stanu na Dyzajn marketu na Výstavišti v Holešovicích. :)

Kamenný obchod MANKAI Paper v roce 2024

Moji milí, ráda bych vám představila rozhodnutí, které padlo letos na jaře a od ledna 2024 přinese nový svěží vítr.

První důležitá informace je, že pokud jste internetová zákaznice/zákazník, nic se pro vás nemění a naopak byste neměl/a vlastně žádné změny postřehnout, v lepším případě pocítíte benefity z toho, že budu mít více času na malování, grafiku a produkci. Nicméně, doporučuji tenhle krátký článek přečíst, ať jste v obraze.

Radostná změna!

Tímto se tedy rychle dostávám k jádru pudla, které se celé točí kolem našeho malého obchodu na Letné. Rozhodla jsem se z něho, minimálně pro příští rok, udělat sezónně otevřené místo a ušetřený čas strávit nad kreativou, která mi nesmírně chybí. Moc se na ten znovuzískaný prostor těším a nemůžu se dočkat, až navážu na dobu před covidem, kdy jsem malovala, kreslila a tvořila mnohem, mnohem víc.

Co znamená sezónně otevřený obchod?

Podle zkušeností z let minulých vím, že je náš kamenný obchod využívaný nejvíce v červnu a od září do prosince. Rozhodla jsem se tedy zúročit tento rytmus k svému prospěchu a tím uhasit naléhavou potřebu realizace nápadů, které nezvládám zhmotňovat, když sedím od pondělka do středy v obchodě. Bohužel, čtvrtky a pátky na to nestačí a já mám teď vlastně ve všem hrozný skluz, což nabírá čím dál tím větší obrátky přímo úměrně s dobou, jakou trávím v Heřmance. Sice mě to baví, ale práce, na které visí celé Mankai, mi stojí.

Mankaí kamenný obchod, Heřmanku, mám stále moc ráda. Je to vysněný prostor, který mne hodně naučil a kam chodí skvělí lidé. Mám opravdu velké štěstí na zákaznice a zákazníky. Mankai v Heřmance samozřejmě zůstává, v zadní místnosti je sklad a moje pravá ruka Markéta tam balí objednávky, bude tedy využívaná a opečovávaná i dál.

Pokud někdo z vás, kdo to čte, do Heřmanky chodí, nesmutněte. Zůstaňte se mnou v kontaktu prostřednictvím Instagramu a newsletteru (k odběru se můžete přihlásit v patičce e-shopu), plánuju prostor nárazově otevřít na víkendové pop-up akce, protože prostě vím, že se mi po vás bude stýskat a nedokážu si představit, že bych vás pět měsíců neviděla. Pravidelně pak bude obchod otevřený jak je zmíněno výše, v červnu a od září do prosince.

Zároveň se budu snažit být i na pražských prodejních marketech, takže spojení s Mankai neztratíte. Za zmínku také stojí zastoupení v Luxoru, za které jsem nesmírně vděčná a kde naše věcičky, zejména pak na Václavském náměstí, můžete osahat a oňufat v podstatě denně od rána do večera.

Rozkvetlý e-shop je můj poklad, denní chleba, zdroj obživy. Zaslouží si ještě víc péče, než mu jsem momentálně schopná dávat a tak doufám, že se to v příštím roce zlepší a vy se budete spolu se mnou těšit z jeho růstu a rozkvětu.

Jedno je jisté, do konce tohoto roku je Heřmanka stále otevřená tak, jak jste zvyklí, tedy od pondělka do středy, od druhé půlky listopadu až do Vánoc otevírací dobu vzhledem k sezónně ještě upravím.

Co se stane v roce 2024 s osobním odběrem objednávek na prodejně?

Uznávám, že když mám báječné místo zvané Heřmanka, byl by hřích ji i nadále nevyužívat k předání objednávek z e-shopu, aby pražstí a výletníci nemuseli platit za dopravu. Musím promyslet nejvhodnější variantu, protože i tato služba vyžaduje péči a pravidelnou přítomnost někoho, kdo bude objednávky vydávat. Mějte tedy prosím trpělivost s vyřešením tohoto oříšku, něco s Markét vymyslíme.

To samé platí o zákaznických kartičkách v Heřmance. Nebojte se, o svoje bodíky nepřijdete, všechno promyslím a budu vás informovat. Velmi mi leží na srdci vaše spokojenost a dobré vztahy, které máme.

Děkuji, že tu se mnou jste a přeji vám krásný podzim.

Myyna, zakladatelka MANKAI Paper