Prosím pozor, v sobotu 11. 6. je v kamenném obchodu zavřeno. Prázdninová otevírací doba: 1. - 10. 7. ZAVŘENO - dovolená, po zbytek prázdnin otevřeno po-st 11-16.

Kdo je MANKAI Paper a proč máme tak rády naší práci

Za posledních pár měsíců přibylo na našich sociálních sítích spousta nových příchozích, při čemž tajně doufáme, že tím pádem i fanoušků. A z toho máme velkou radost! Proto si myslím, že je na čase se na chvíli zastavit a představit nás, poněvadž obrázek skrze internety může být bez vysvětlení hodně zkreslený.

Mluvíme vaším jazykem? Oslovili jsme vás láskou k papíru, barevnými vzory a spoustou produktů, které k sobě ladí? Jak velcí se vám vlastně zdáme? Vězte, že jsme maličká česká značka o třech lidech. Kompletní tým ještě tvoří dvě šikovné externí švadleny a dvě specialistky, které nám spravují placenou reklamu. Jsme opravdu přesně takhle mini.

Máme moc rády přírodu, barvy, život (jsme v týmu samé ženy a měla bych asi stále používat tvrdé "y", ale to se bez kontextu nehodí, takže jsem v tomto stále velmi rozpolcená) a netoužíme po neustálém zvětšování značky, spíš se snažíme ji udržet kvalitní, s tak dobrým zákaznickým servisem, jak to jen jde. MANKAI Paper jsem před devíti lety založila já, autorka článku a poslední dva roky už je nás na tuhle krásnou práci konečně víc. Je moc příjemné v tom nebýt sama.

Pokud komunikujete na sítích nebo mailem, jsem to právě já, Myyna, kdo vám odpovídá. Potřebujete-li znovu poslat fakturu, domluvit velkoobchodní spolupráci, dozvědět se, zda máme skladem to nebo ono, je to opět má maličkost, kdo vám odpoví a rozhodne. Jestliže zavítáte do našeho kamenného obchodu Heřmanky, najdete v něm kolegyni Báru nebo mne, a pokud jste u nás objednali, přijde vám krásně a pečlivě zabalená objednávka, která prošla rukama kolegyně Markéty.

Vzory jsou malované ručně a je to od prvopočátku má práce, která se mi stala živobytím. Vzory zpracovávám dále v počítači a upravuju je graficky, vymýšlím produkty a nechávám je po zdlouhavém procesu poptávek a příprav vyrábět většinou v Česku (snažím se maximálně podporovat tuzemské dodavatele). Vzory jsou autorské, tedy z mojí hlavy.

Bára, kterou můžete potkat v naší Heřmance, je mistryně přes komunikaci se zákazníky a umí zařídit perfektní servis. Nikdy bych se nedokázala tak se zájmem věnovat zákazníkům, jako právě ona. Dlouho pracovala ve službách, žila v Austrálii a pozitivněji naladěného člověka budete těžko hledat. Bára je naše slunce, náš jednorožec. Když není v MANKAI Paper, směřuje energii ke své značce House of Spell.

Markéta vládne skladu. Když jsem jí skoro před rokem svěřila balení objednávek, bylo to pro mne, jako bych dala k adopci vlastní dítě, ale nemohla jsem udělat lépe. Je tak přepečlivá, že moje chyby, které se mi dařilo při větším stresu při balení dělat, jsou dávno minulostí a ona se pyšní opravdu téměř bezchybným skóre. Pokud byste s ní byli chvíli ve skladu, budete jen překvapeně zítra, jak tiše jak myška a přitom přesně létá po skladu a ladně žongluje se všemi proprietami, které jsou k balení potřeba. Markét je víla a buldok v jednom. Pokud nebalí vaše objednávky, dělá makramé pro svojí značku Betami macrame.

A kdo jsem já? Já jsem zatvrzelý buldozer, co neúnavně jede přes všechny překážky. A že jich už bylo. Jsem plachá málomluvná umělkyně a nekompromisní podnikatelka, která se díky vlastní malé značce naučila říkat ne a vážit si sama sebe.

Sídlíme v pražských Holešovicích, kde máme malý kamenný obchod Heřmanku, otevírací doba je poněkud střídmá, ale to je dáno tím, že nás je tak málo a nechceme být otroky vlastní práce. A taky, hlavní slovo má u nás eshop. Chceme do práce chodit rády a s energií. Ve vedlejším domě od Heřmanky máme ještě malý sklad, kam ukládáme vše, co se nám do zázemí obchodu nevejde. Do budoucna by tam měly probíhat i workshopy, ale zatím je to ve fázi příprav, protože ve skladu doslova není světlo.

Naše mise je dělat doma lidem krásno, vnést do života barvy a vkusné potisky. Chceme být ty, na které si vzpomenete, když sobě nebo někomu blízkému zatoužíte udělat radost. Přejeme si být papírnictvím, jehož produkty budete používat, denně si s nimi zpříjemňovat pracovní povinnosti i chvíle oddychu. V češtině náš název znamená Rozkvetlý papír a to je naše cesta, náš směr a důvod, proč existujeme. Květiny jsou inspirace a síla, papír je krásný, udržitelný a flexibilní materiál.

Myslíme i na přírodu, většina balíčků odchází v recyklovaných krabicích, které máme darované od našich zákazníků. Podporujeme české dodavatele a výrobce, máme rády malé české značky a vážíme si toho, že můžeme být součástí komunity pověstných zlatých českých ručiček. Pečlivě si střežíme kvalitu zboží, která je pro nás důležitější než kvantita. Uděláte nám radost, když do obchodu přivedete svého pejska nebo klidně i jiné zvíře, jenom počítejte s tím, že si ho začneme fotit a hlasitě ho budeme obdivovat. Rády se smějeme a rády spolu trávíme čas, i když je to vzácnost, v práci se spíš míjíme.

Tak to jsme my, holky z vašeho oblíbeného papírnictví MANKAI Paper, děkujeme, že jste se tu zastavili.

Za náš mini tým zdravím a mávám,

Myyna.