Doprava ZDARMA při nákupu za 1500 Kč a více.

Nová kolekce Simple

Ráda bych vám představila první kousky ze zcela nové kolekce. Nestává se zas tak často, abych udělala úplně nový motiv, spíš rozšiřuju stávající vzory o další produkty, protože je to prostě bezpečnější cesta. Přijít s produktem, který zdobí naprosto neznámý vzor, je velká sázka do loterie. Většinou začínám s něčím finančně nenáročným a dělám průzkum, jestli se to vůbec chytne. Teprve, až když jsem si jistá, že to klapne, nasazuju těžký kalibr v podobě sešitů, jež jsou nejnákladnější z celé mé produkce.

Tentokrát je to jinak.

Už loni na podzim jsem zatoužila po něčem abstraktním. Ne, že by se mi už nechtělo malovat kytky nebo ptactvo, ale chtělo to něco... něco jinýho, prostě. A já, ač se to nezdá, miluju neurčité tvary, jednoduché symboly a šedou.

Růžovou taky, samozřejmě. Jsem holčička každým coulem.

Během vánočního volna jsem přemýšlela, jak to pojmout. Nabízely se mi různé možnosti a původně jsem si myslela, že mým prvním abstraktním vzorem budou rozpité akvarelové skvrny, ale jak nesednu k papíru a nenamaluju si to, nikdy nevím přesně, jak to ve skutečnosti skončí. Když jsem se do toho konečně pustila, vymezila jsem si asi pět barev a nakonec jsem to vyselektovala na tři. Ačkoliv jsem nezařadila milované indigo, jsem s výběrem spokojená. Šedá, růžová a smetanová se zdají být dohromady dobrými parťáky.

Inspirací mi bylo mnoho umělců. Od těch prapůvodních, jako třeba Joan Miró, až po současné výtvarníky, které sleduju na Instagramu, namátkou Ashley Mary třeba. Ačkoliv jsou namalované tvary momentálně v tvorbě populární napříč celým spektrem umění, od keramiky přes šperky a malbu, chtěla jsem do motivu přidat něco svého. A proto jsou tam tečky. Záměrně v určité podobě.

Tou podobou je moje tetování na levé ruce, které vede od předloktí až po konec prostředníčku. (Můj synovec byl nadšený, když moje tečkované tetování poprvé viděl: "Jeee, to vypadá jako vláček!").

A tak máte na nových produktech kus mne. A protože tomu vzoru věřím, začínám rovnou malým šikovným zápisníkem a balicím papírem, který není tentokrát lesklý, ale příjemně matný a je paradoxně luxusnější, alespoň, co se ceny týče, než moje obvyklá lesklá verze balicích papírů. Pevně doufám, že se vám tenhle vzor bude líbit. Nazvala jsem ho jednoduše: "Simple". Budu pokračovat v nových produktech dál, jen se velikost vzoru sem tam objeví třeba i ve větší verzi.

Krásný den přeji,

Myyna

P. S. Grafika uvnitř zápisníčku je zpracovaná mým obvyklým způsobem, který je už, pevně doufám, i určitým poznávacím znamením. Uvnitř totiž opět najdete volně rozeseté tvary ze vzoru, které vám budou dělat společnost buď na samotných stránkách nebo na vnitřní straně desek. Nechybí ani vzorovaný okraj. Prostě typická mankaí grafika. Hravá.

 

sesitek_simple1

 

sesitek_simple3

 

Takhle motiv vznikal. Od barevných tvarů, až po finální vyselektování třech odstínů.

 simple2