O mně

Dobrý den, ahoj,

zdravím vás z mého žižkovského ateliéru a nebo třeba zrovna z malinkého skladu v pražských Holešovicích, záleží, kde zrovna pracuju. Jmenuju se Markéta Jinochová, tvořím pod pseudonymem Myyna a mám malé papírnictví.

Krásné papírnictví, jež těží z obrázků, které maluju. Než vzniklo MANKAI Paper, byla tu značka By Myyna. Tu jsem na známém webu s handmade tvorbou založila v roce 2013. Když jsem účet po čtyřech letech zavírala, abych se vydala po vlastní ose, měla jsem už představu o tom, kudy chci jít. Byla to smělá vize, ale já o ní ani jednou nezapochybovala, neboť používání papíru pro mne byla vždycky naprostá samozřejmost. Brzy jsem zjistila, že v tom naštěstí nejsem sama.

Deset let praxe s grafikou mě postavilo do výhodné pozice, kdy se dá schopnost malovat spojit s praktickým využitím. Co namaluju, to zpracuju.

Kdo tvoří MANKAI Paper?

MANKAI Paper znamená "Rozkvetlý papír" a na jaře 2019 nahradil původní název značky By Myyna. Momentálně se o e-shop starám výhradně já. Není to na jednu holku málo, ale ta svoboda je k nezaplacení.

Jak vznikají produkty MANKAI Paper?

Začíná to nápadem/inspirací a pokračuje malováním. Následuje vymyšlení produktu a zpracování grafiky. Pak kontaktuji své dodavatele (mám v ČR dvě dvorní tiskárny, na které nedám dopustit), domluvíme technické parametry, vytvořím tisková data a vyberu papír. Vznik nového produktu může trvat i několik měsíců.

Když je novinka hotová, musím zajistit její fotky a propagaci. No a po tom všem konečně přichází jedna z nejhezčích chvil a tou jsou objednávky. Balení objednaného zboží je pro mne rituál a dávám si na něm velmi záležet. Až objednáte, tak zjistíte, o čem mluvím.

Všechno je dělané samozřejmě v malonákladu. Ceny tomu tedy odpovídají, malonáklad je ekonomicky náročnější disciplína.

Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené věci používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

Je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás zákazníci (a dokonce i přátelé) oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a jsem sklářka s maturitou. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Existuje MANKAI Paper kamenný obchod?

Ne, i když MANKAI Paper prostor existuje, ale slouží jako sklad a showroom, kde otevírám nárazově při příležitosti speciálních akcí, jako je představení novinek nebo výprodej. Termíny najdete zde. Prodej probíhá především v e-shopu.

A na závěr moje oblíbená motta:

"Strach je největší nepřítel."

"První dojem můžeš udělat jen jednou."

 

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na MANKAI Paper Facebook.

Sledujte blog , kde se dozvíte něco ze zákulisí MANKAI Paper.

Přidejte si na Instagramu do sledování i MANKAI Paper, aby vám nic neuniklo.

V případě dotazů, pište na hello@mankaipaper.cz

Všechny produkty nabízené na e-shopu jsem namalovala a navrhla a proto podléhají autorským právům, stejně tak i produktové fotografie a texty.

 

4

 

6