V pondělí 6. 7. je ve studiu zavřeno, státní svátek.

O M(yy)ně a Rozkvetlém papíru

profil

 

"Jsem dělník papíru."

A ano, všechno to maluju já. :)

To, že jsem na světě kvůli tomu, abych dělala hezké věci z tak neuvěřitelně flexibilního materiálu jako je papír, jsem zjistila až v pětatřiceti. Vlastně mám obrovské štěstí, že jsem to vůbec zjistila, někteří se to třeba nedozvědí nikdy.

Jmenuju se Markéta Jinochová, tvořím pod pseudonymem Myyna a mám malé papírnictví, které těží z obrázků které maluju. Deset let praxe s grafikou mě postavilo do výhodné pozice, kdy se dá schopnost malovat spojit s praktickým využitím. Co namaluju, to zpracuju a protože mi voní papír a malování mě hrozně moc baví, přirozeným způsobem jsem časem přišla na to, co chci dělat. A tak vzniklo malé české papírnictví.

MANKAI Paper znamená "Rozkvetlý papír" a na jaře 2019 nahradil původní název značky By Myyna, která byla založená v roce 2013 a od roku 2016 se profiluje jako nezávislý papírenský brand. Do dubna 2019 to byla "one woman show" bez zaměstnanců a jiných pomocníků, v současnosti mám výpomoc Olív a Terezy při psaní blogu MANKAI Paper, a šikovnou švadlenku Alenku, která šije produkty z mých autorských látek. Veškeré další práce, včetně fotografování zboží a kompletní správy e-shopu, dělám sama. No a na konci roku 2019 jsem pro své malé papírnictví získala do pronájmu krásný starý prostor v historickém domě na Praze 7, ve kterém v současnosti buduji postupně budoucí obchod a pracovní zázemí.

Zboží je vyráběné z 95 % v Čechách a je to malonáklad, to znamená, že nenechávám žádné ze svých výrobků dělat po tisících. I když by to bylo v konečném součtu ekonomičtější, nemám na takové množství zboží skladovací prostory a ani finanční prostředky (u větších nákladů se totiž jedná o investice ve stovkách tisíc korun). Proto není technicky možné, abych měla stejné ceny jako mají v běžných papírnictvích, kde prodávají zboží vyráběné v obrovském množství a často je i přivážené z levné Asie.

Můžete si tedy být jisti, že svým nákupem podpoříte českou výrobu a že budete mít doma něco, co moc lidí na světě nemá. Počet jednotlivých výrobků se stále drží na úrovni pár stovek kusů, přičemž kvalita je naprosto srovnatelná s kvalitou zboží v běžných papírnictvích a často ji i převyšuje, například výběrem papíru. Všechno beru do ruky já, znám každý centimetr, jeho historii a u každého produktu přesně vím, kde jsem na něj čerpala inspiraci. Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené zboží používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

To už je dlouhá historie a nebudu s tím nikoho unavovat, ale je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás pět let nato zákazníci (a dokonce už i přátelé) oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo a vlastně se tomu nebráním.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a jsem sklářka s maturitou. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Kde žiju a co mě inspiruje?

Původem jsem ze severních Čech, ale od roku 2005 žiju a tvořím v Praze a nebo na cestách po světě. Inspiraci beru nejen z přírody, ale i z denního života, stačí mít oči otevřené a přichází to (skoro) samo.

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na MANKAI Paper Facebook. Bývá tam někdy legrace a dozvíte se toho o (mně) opravdu dost.

Sledujte blog , kde se dozvíte něco ze zákulisí MANKAI Paper.

Přidejte si mě na Instagram. Budete vědět o všem, co jsem namalovala.

Přidejte si na Instagramu do sledování i MANKAI Paper, aby vám nic neuniklo.

Inspirujte se na Pinterestu. Zjistíte, že kromě ilustrací mě zajímá třeba jóga, sukulenty nebo brouci.

V případě dotazů, pište na myyna@mankaipaper.cz

 

Všechny produkty nabízené na mém e-shopu jsem namalovala a navrhla a proto podléhají autorským právům, stejně tak i produktové fotografie a texty. Nic z mého zboží není vcelku ani po částech určené ke komerčním účelů.

 

Foto Iva Marešová, Shoptet

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.