Od pondělí 12. 4. je kamenná prodejna opět otevřená. Po-pá 13-19 hodin.

O M(yy)ně a Rozkvetlém papíru

8

 

"Jsem nesmírně hrdá na to, co jsem kousek po kousku vybudovala."

A ano, všechno to maluju já. :) (Obvyklá otázka zákazníků v obchodě.)

Jmenuju se Markéta Jinochová, tvořím pod pseudonymem Myyna a mám malé papírnictví, jež těží z obrázků, které maluju. Než zniklo MANKAI Paper, byla tu značka By Myyna. Tu jsem na známém serveru s handmade tvorbou založila v roce 2013. Když jsem velmi úspěšný účet po čtyřech letech zavírala, abych se vydala po vlastní ose, měla jsem už představu o tom, kudy chci jít. Jako svůj obor jsem si vybrala design a produkci papírenského zboží. Ve světě, který se čím dál tím více ubíral elektronickou cestou to byla vskutku smělá vize, ale já o ní ani jednou nezapochybovala, neboť používání papíru pro mne byla vždycky naprostá samozřejmost. Brzy jsem zjistila, že v tom naštěstí nejsem sama.

Deset let praxe s grafikou mě postavilo do výhodné pozice, kdy se dá schopnost malovat spojit s praktickým využitím. Co namaluju, to zpracuju a primárně se vždy snažím hledat výrobce pro svoje produkty u nás, v Česku. Díky tomu je 95 % mankaích věcí vyrobeno v ČR, zbytek produkce je zahraniční. Vždy však design pochází z mých rukou. Konkrétně z levé.

MANKAI Paper znamená "Rozkvetlý papír" a na jaře 2019 nahradil původní název značky By Myyna. Drobné textilní zboží z autorských látek pro mne šijí profesionální švadleny. O blog se se mnou dělí externistky. O pořádek ve skladu a o zákazníky na prodejně se většinou stará moje asistentka Bára. Zbytek obstarávám já. Začíná to nápadem, pokračuje jeho namalováním, vymyšlením produktu a následným zpracováním grafiky. Pak vyjednávám s dodavateli (mám v ČR dvě dvorní tiskárny, na které nedám dopustit), vybírám papír, na jehož kvalitu si velmi potrpím, čekám netrpělivě, až bude produkt hotový, pak ho nafotím, udělám marketing na sociálních sítích a poté přichází jedna z nejhezčích chvil a tou jsou objednávky. Balení objednávek (ačkoliv mi to málokdo věří) miluju a hrozně si to užívám. Až objednáte, zjistíte, o čem mluvím.

Všechno je dělané samozřejmě v malonákladu, to znamená do 500 ks. Ceny tomu tedy odpovídají, malonáklad je ekonomicky náročnější disciplína. Kvalita je ovšem naprosto srovnatelná s kvalitou zboží v běžných papírnictvích a často ji i převyšuje, protože můžu vybrat hezký papír, nechat udělat pěknou vazbu a podobně.

A aby toho nebylo málo, na začátku zimy 2019 jsem otevřela v pražských Holešovicích malé kouzelné papírnictví, kterému říkám familiérně Heřmanka. Najdete ho na adrese Heřmanova 15, Praha 7, otevřeno je vždy pondělí až pátek od 13 do 19 hodin.

Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené věci používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

To už je dlouhá historie a nebudu s tím nikoho unavovat, ale je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás pět let nato zákazníci (a dokonce už i přátelé) oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo a vlastně se tomu nebráním.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a jsem sklářka s maturitou. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Kde žiju a co mě inspiruje?

Původem jsem ze severních Čech, ale od roku 2005 žiju a tvořím v Praze a nebo na cestách po světě. Inspiraci beru nejen z přírody, ale i z denního života, stačí mít oči otevřené a přichází to (skoro) samo.

Mám kamenný obchod?

Ó ano! Na podzim 2019 jsem našla dlouho hledané místo. Starý, notně zašlý a rekonstrukce žádostivý obchod ve staré zástavbě na Praze 7. Přesně podle mých představ, i když náročnost rekonstrukce jsem si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Během zimy 2019 prošel prostor základní úpravou a od jara 2020 ho postupně přetvářím na papírnictví jako z pohádky. Najdete jej na adrese Heřmanova 988/15, Praha 7, otevřeno je vždy od pondělka do pátku od 13 do 19 hodin. Jeho chod a prodej zajišťuji spolu s mojí asistentkou Bárou.

A na závěr moje oblíbená motta:

"Strach je největší nepřítel."

"První dojem můžeš udělat jen jednou."

 

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na MANKAI Paper Facebook. Bývá tam někdy legrace a dozvíte se toho o (mně) opravdu dost.

Sledujte blog , kde se dozvíte něco ze zákulisí MANKAI Paper.

Přidejte si mě na Instagram. Budete vědět o všem, co jsem namalovala.

Přidejte si na Instagramu do sledování i MANKAI Paper, aby vám nic neuniklo.

Inspirujte se na Pinterestu. Zjistíte, že kromě ilustrací mě zajímá třeba jóga, sukulenty nebo brouci.

V případě dotazů, pište na myyna@mankaipaper.cz

 

Všechny produkty nabízené na mém e-shopu jsem namalovala a navrhla a proto podléhají autorským právům, stejně tak i produktové fotografie a texty. Nic z mého zboží není vcelku ani po částech určené ke komerčním účelů.

 

4

 

6

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.