V sobotu 19. září k příležitosti akce Zažít město jinak bude kamenná prodejna MANKAI Paper otevřena od 10 do 18 hodin. Těšit se můžete na malý blešák a autorskou keramiku ze spolupráce Ema Mamisu & Myyna.

O M(yy)ně a Rozkvetlém papíru

profil

 

"Jsem nesmírně hrdá na to, co jsem kousek po kousku vybudovala."

A ano, všechno to maluju já. :)

Jmenuju se Markéta Jinochová, tvořím pod pseudonymem Myyna a mám malé papírnictví, jež těží z obrázků, které maluju. Než zniklo MANKAI Paper, byla tu značka By Myyna. Tu jsem na známém serveru s handmade tvorbou založila v roce 2013. Když jsem velmi úspěšný účet po čtyřech letech zavírala, abych se vydala po vlastní ose, měla jsem už představu o tom, kudy chci jít. Jako svůj obor jsem si vybrala design a produkci papírenského zboží. Ve světě, který se čím dál tím více ubíral elektronickou cestou to byla vskutku smělá vize, ale já o ní ani jednou nezapochybovala, neboť používání papíru pro mne byla vždycky naprostá samozřejmost. Brzy jsem zjistila, že v tom naštěstí nejsem sama.

Deset let praxe s grafikou mě postavilo do výhodné pozice, kdy se dá schopnost malovat spojit s praktickým využitím. Co namaluju, to zpracuju a primárně se vždy snažím hledat výrobce pro svoje produkty u nás, v Česku. Díky tomu je 95 % mankaích věcí vyrobeno v ČR, zbytek je udělaný v Německu, v Británii a v Číně (washi pásky). Vždy však design pochází z mých rukou. Konkrétně z levé.

MANKAI Paper znamená "Rozkvetlý papír" a na jaře 2019 nahradil původní název značky By Myyna. Drobné textilní zboží z autorských látek pro mne šijí dvě švadlenky Alena a Hanka. O blog se se mnou dělí Tereza s Olív, obě totiž rozumí oborům, ve kterých já zas až tak jasno nemám. Zbytek obstarávám já. Začíná to nápadem, pokračuje namalováním nápadu, vymyšlením produktu a zpracováním grafiky produktu. Pak vyjednávám s dodavateli (mám v ČR dvě dvorní tiskárny, na které nedám dopustit), vybírám papír, na jehož kvalitu si velmi potrpím, čekám netrpělivě, až bude produkt hotový, pak ho nafotím, udělám marketing na sociálních sítích a poté přichází jedna z nejhezčích chvil a tou je balení objednávek, které (ačkoliv mi to málokdo věří) miluju a hrozně si to užívám. Až objednáte, zjistíte, o čem mluvím.

Všechno je dělané samozřejmě v malonákladu, to znamená do 1000 ks. Ceny tomu tedy odpovídají, malonáklad je ekonomicky náročnější disciplína. Kvalita je ovšem naprosto srovnatelná s kvalitou zboží v běžných papírnictvích a často ji i převyšuje, protože můžu vybrat hezký papír, nechat udělat pěknou vazbu a podobně.

Tenhle e-shop je prostě velmi osobní záležitost. Moc bych si přála, abyste zakoupené věci používali, nebáli se do sešitů psát, nešetřili si je na "potom". Prostě si je užijte, žijeme jenom jednou.

Kde se vzalo jméno Myyna?

To už je dlouhá historie a nebudu s tím nikoho unavovat, ale je to přesně ten případ, kdy si vymyslíte pseudonym, moc to neřešíte, protože nečekáte, že se prosadíte a najednou vás pět let nato zákazníci (a dokonce už i přátelé) oslovují "Myyno". A tak už mi to zůstalo a vlastně se tomu nebráním.

Co jsem studovala?

Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a jsem sklářka s maturitou. Nikdy jsem se tím neživila, ale pořád věřím, že se ke sklu zase nějakou oklikou vrátím. Je to materiál, který nesmírně obdivuju.

Kde žiju a co mě inspiruje?

Původem jsem ze severních Čech, ale od roku 2005 žiju a tvořím v Praze a nebo na cestách po světě. Inspiraci beru nejen z přírody, ale i z denního života, stačí mít oči otevřené a přichází to (skoro) samo.

Užitečné odkazy aneb když chcete vědět ještě víc:

Napojte se na MANKAI Paper Facebook. Bývá tam někdy legrace a dozvíte se toho o (mně) opravdu dost.

Sledujte blog , kde se dozvíte něco ze zákulisí MANKAI Paper.

Přidejte si mě na Instagram. Budete vědět o všem, co jsem namalovala.

Přidejte si na Instagramu do sledování i MANKAI Paper, aby vám nic neuniklo.

Inspirujte se na Pinterestu. Zjistíte, že kromě ilustrací mě zajímá třeba jóga, sukulenty nebo brouci.

V případě dotazů, pište na myyna@mankaipaper.cz

 

Všechny produkty nabízené na mém e-shopu jsem namalovala a navrhla a proto podléhají autorským právům, stejně tak i produktové fotografie a texty. Nic z mého zboží není vcelku ani po částech určené ke komerčním účelů.

 

Foto Iva Marešová, Shoptet

 

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.