Prosím pozor, od 22. 10. platí nová nařízení, která se týkají uzavření provozoven a já nemůžu garantovat výdejní místa Zásilkoven, proto je doprava možná pouze na adresu domů, za zvýhodněnou cenu, která odpovídá dopravě na výdejní místo Zásilkovny. Děkuji za pochopení.

Dopis Heřmance od druhé sudičky

Milá Heřmanko,

Po mnoha letech, kdy jsi stála tak trochu zanedbaná a opuštěná v jedné příjemné, ale nenápadné uličce, se to stalo. Přijel princ a políbil Tě a Ty ses nadechla a pomalounku se začala protahovat a probouzet. Nebyl to tak docela princ, byla to princezna (Myyna - děkuju Kristo, teď jsem si docela oddychla), protože to ona je. Konkrétně francouzská princezna. Myyna je krásná, šarmantní a šik. A jak to v pohádkách, ale i v životě chodí, princezna se do Tebe na první pohled zamilovala a dala Ti to nejcennější – své nádherné umění. A Ty jsi ožila a rozkvetla a dočasně nebo možná navždy se zahalila do hávu voňavého jehličí. 

A čekají Vás spolu krásné časy. Já to vím, protože já znám tu princeznu už víc než deset let. Poznala jsem jí ještě v dobách, kdy to nebyla Myyna, ale La Programadora. Poznaly jsme se v Institutu Cervantes na kurzu španělštiny, ve stejný rok se vdaly a já jsem s obdivem sledovala, jak se z La Programadory stala Myyna. A chtělo to obrovský kus odvahy, vůle a disciplíny. A cit pro krásu, představivost a veliký talent. Jsi proto, Heřmanko, v těch nejlepších rukou a vlastně Ti toho už víc přát ani nemusím. Protože to nejdůležitější už máš.

Sudička Kristina

P. S. I zde si já, Myynice, neodpustím tzv. "dodom"... La Programadora vznikla v Institutu Cervantes, kdy jsem v září u popisování své profese na první hodině španělštiny zcela nevhodně užila u zaměstnání určitý člen "la". A pobavila tak nejen lektora, ale následně i celou třídu (postupně, dle toho, jak jsme kdo byli ve vnímání té jemné nuance rychlí).

 

ptacek

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Podmínky ochrany osobních údajů.